Vrtání studní v měkkých nesoudržných horninách:    

Vrtání v jíluNabízíme vrtání studní technologií přímým vodním výplachem. Tato  speciální technologie vrtání je vhodná hlavně pro jíly s polohami písků, jemnozrnných písčitých štěrků, písků samotných, zahliněných štěrků, nebo rozpadavých jílovcových a pískovcových břidlic. Touto metodou jsem schopen vrtat do hloubky až 62 m bez problému.

 

Poptávka vrtané studny

 

Technologie vrtání  přímým vodním výplachem znamená, že: napuštěná a zahuštěná voda je čerpána ze tří propojených nádrží (ne z vykopané díry u vrtné soupravy) do vrtu a vrací se zpět do nádrží s vyvrtanou horninou, která se usazuje na dně těchto nádrží, takže kolem vrtné soupravy je čisto. Vyplavená hornina se vybírá a odváží v  kolečku na předem určené místo na stavbě. Vrtám  pevnýma speciálníma vrtnýma tyčema od švédské firmy Atlas Copco, takže vrt je rovný a PVC-U pažení (trubky) s centrátorama po vyvrtání spouštím  do vrtu volně. Při práci na pozemku, pokud je to nutné,  chodím po podlážkách a paletách, aby se co nejméně poškodil okolní terén. Do vrtů zavádím perforované PVC-U pažnice prům. 125mm (trubky) s atestem na pitnou vodu a zafixovanými filtry (jen tam, kde jsou písky), které zároveň s obsypem říčním kamenivem frakce 4-8mm  a zprávným čerpáním zabrání zanášení PVC-U pažnic jemným pískem a tím pádem vydírání hydrauliky Vašeho ponorného čerpadla + centrátory, které zajišťují vystředění a stejnoměrné obsypání PVC-U pažnic tříděným říčním kamenivem frakce 4-8 mm. Po zhotovení vrtu provádím okamžitě čištění vodního přítoku několikrát opakovaně čistou vodou ze svých nádrží a pak čerpáním vody z vrtu vč. měření vydatnosti vodního zdroje. Čištění vody ve vrtu zásadně nenechávám na zákazníkovi z důvodu mé záruky. Až když je hotovo, stěhuji se pryč s vrtnou soupravou.

VRTÁNÍ V NESOUDRŽNÝCH HORNINÁCH JE NÁKLADNĚJŠÍ NA ČAS A MATERIÁL PRO KVALITU DÍLA NEŽ VRTÁNÍ V PEVNÉ SKÁLE (PŘÍKLEPOVÉ VRTÁNÍ VRTACÍM KLADIVEM).

 


 

Pro přehled uvádíme orientační minimální ceny vrtaných studní. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Antonín Doseděl
Uhřičice 206
752 01 Kojetín
okres Přerov

Jsme plátci DPH

E-mail:
info@studny-dosedel.cz

CZ mob: 00420 602 845 548
00420 723 167 611

SK mob: 00421 908 475 766

Návštěvnost stránek

111003
Studny Doseděl